Halıfleks Yıkama

Halıfleks ürünleri evlerin veya iş yerlerinin ısı yalıtımını sağlamaktadır. Bazı evlerde çocukların bulunmasından ötürü yerlere halıfleks döşetilmektedir. Yalnız bu halıfleksleri kaç kere yıkatıyor ya da yıkıyorsunuz? Peki yıkadığınız halıfleksler sizce hijyenik bir hale geliyor mu?

Bu sorular birçok bayanın kendisine sorması gereken sorulardır. Sonuçta yeni doğmuş bebeklerimiz yerlerde emekliyor ve ellerini her yere değdiriyor. Bakteri ve toz dolu halıfleksler yüzünden çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atıyorsunuz. Birçok bayan halıfleksleri kendisi yıkıyor ve sağlıklı olduğunu iddia ediyor. Aslında araştırmalara göre makine ile yıkanmayan belirli bir vakum gücü ile içinde kirli su çekilmediği takdirde halı ve halıfleksler o kadar sağlıklı olmuyor. Tamamen bakterilerden arındırılamayan halılar, sağlık açısından tehlikeler oluşturuyor. 

Halıfleks yıkama sistemleri kesinlikle çok önemlidir. Bu konu üzerinde çok durulmalı ve iyi bir araştırma yapılmalıdır. Bizler sizlerin sağlığınızı tehlikeye atmadan ve çok kısa süre içerisinde halıflekslerinizi yıkıyoruz. Tamamen hijyenik bir ortamda ve sağlıklı ürünlerimiz ile halıflekslerinizi yıkayarak sizlere teslim ediyoruz.

Duvardan duvara halıfleks ürünlerini yıkama sistemi daha değişiktir. Duvardan duvara halıfleksler genellikle yere yapıştırılıyor. Bundan ötürü yerinde yıkama işlemimiz ile sizlere hizmet veriyoruz. Evinize veya iş yerinize gelerek yerinde temizliğimizi yapıyor ve bir gün içerisinde tekrar kullanılabilir hale getiriyoruz. 

Bizler Birlik Halı Yıkama olarak standartların dışında bir marka olan Koltuk yıkama ve yerinde halı yıkama makineleri konusunda “Safran Halı ve Koltuk Yıkama Makine’lerini kullanmaktayız. Söz konusu makinede çift vakum motoru bulunmaktadır ve vakum gücü 2400w’dır. Böylece içerİsindeki nem oranı yüzde %5e kadar düşerek 8 saatte kurumaktadır… Aksi takdirde o esnada temiz gibi görünen ürünler bir müddet sonra dipte kalan kirler yukarı çıkarak alerjik astım vb. bir çok hastalığa sebep olmaktadır. 

Yıllardır bu sektörde bulunan firmamız hijyene ve kaliteye çok önem veren bir firmadır.

Aynı zamanda deneyimli çalışanlarımız ile sizleri memnun edeceğimizin garantisini veriyoruz. 

Son olarak firmamız sadece evlerdeki halıfleksler değil düğün ve toplantı salonları, mescitler, anaokulları, camii gibi büyük ölçekteki operasyonları yıllardır sorunsuz bir şekilde başarı ile sonuçlandırmıştır…

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Özellikle halıflekslerde leke ve benzeri oluşan kazalarda ürün üstüne her hangi bir şey döküldüğünde asla silmemek gerekir. Veya herhangi bir kimyasal doğal bile olsa döküp silme çitileme yapmamalıyız.

Sebep:

Söz konusu bölgeye döktüğünüz ürünle çitileme yaparak sildikçe aslında kir ve leke dibe iniyor o oradan çıkmıyor ve o bölge ıslak nemli kalarak orada kalıtsallaşıyor. Buda birçok para ile alınan ürünlerin deforme olmasına sebep oluyor.

Sonuç:

Yapılması gereken biz profesyonel firmaları aramak. Bizlere gelene yapılması gereken dökülen ürünü emdirilmek sureti ile üstünden havlu kâğıt ile hafifçe almak. Ya da bizleri 7/24 armanız yeterli bizler sizlere telefonda mutlaka yapmanız gerekeni bildireceğiz. Örnek olarak bal dökülen bir halıya o an yeteri kadar tuz döküp üstüne havlu kâğıt koyup bekletmeniz en doğru yollardan sadece bir tanesidir. 

Sizlerden ricamız her ne olursa olsun bir telefon kadar yakınız ☺

Store Perde Yıkama

Store Perde ve Zebra Perde Yıkama hizmeti ev ve işyerlerinizden ücretsiz servislerimizle alınan store perdeleriniz uzman ekibimiz sayesinde tozdan kirden ve lekeden tamamen arındırılır. İlaveten talepleriniz doğrultusunda sökülen kullanım kaynaklı kırılan zincir aksesuar teminimizde bulunmaktadır. 

Yıkama işlemi sırasında stor perde mekanizmasında herhangi bir arıza veya tahribat meydana gelmez. Stor perde yıkama aşamasında kullanmış olduğumuz şampuanlar %100 bitkisel bazlı olup kimyasal madde içermez. Yıkama işlemi biten stor perdeleriniz 48 saatte ücretsiz servislerimizle vakit kaybetmeden teslim edilir.

Yıkama işlemi sırasında stor perde mekanizmasında herhangi bir arıza veya tahribat meydana gelmez. Stor perde yıkama aşamasında kullanmış olduğumuz şampuanlar % 100 bitkisel bazlı olup kimyasal madde içermez. Yıkama işlemi biten stor perdeleriniz 2 veya 3 gün içerisinde ücretsiz servislerimizle vakit kaybetmeden teslim edilir.

Yerinde Koltuk Yıkama

İnsanların günlük yaşantılarında ve iş hayatlarında şüphesiz çok kullandığı eşya koltuk takımlarıdır. Koltuk takımları, yapısı ve kumaşları gereğince içerisinde fazlası ile bakteri barındıran eşyalardır. Sağlıklı bir yaşam için koltuk temizliğine çok önem vermemiz gerekmektedir. Evinizdeki koltuk takımı, çekyat, sandalye ve puf gibi eşyalarınız için yerinde yıkama hizmeti sunuyoruz. 

Bizler Birlik Halı Yıkama olarak standartların dışında bir marka olan Koltuk Yıkama ve Yerinde Halı Yıkama makineleri konusunda “Safran Halı ve Koltuk Yıkama Makinelerini kullanmaktayız. Söz konusu makinede çift vakum motoru bulunmaktadır ve vakum gücü 2400w’dır. Böylece işlem sonunda ürün içeresindeki nem oranı yüzde %5e kadar düşerek ürünleriniz 8 saatte kurumaktadır… Aksi takdirde o esnada temiz gibi görünen ürünler bir müddet sonra dipte kalan kirler yukarı çıkarak  alerjik astım vb. bir çok hastalığa sebep olmaktadır.

Koltukların maksimum 6 ayda bir düzenli olarak yıkanması gerekir. Ailenizin sağlığı ve kendi sağlığınız açısından çok büyük bir etken olmaktadır. Yukarıda bahsedildiği gibi koltuk, bakteriyi, kiri ve mikropları en çok barındıran eşyalardan biridir. Firmamız gelişen teknolojiyi takip ederek, profesyonel koltuk yıkama sistemi ile koltuklarınızı bakteri ve mikroplardan arındırmaktadır.

Evde kendi imkanlarımız doğrultusunda koltukları temizlemek, insan sağlığı açısından oldukça zararlıdır. Çeşitli yıkama şampuanlarında kimyasal maddeler bulunmaktadır. İnsan sağlığını tetikleyen kimyasallar içermektedir.

Silinme işleminden sonra üzerindeki ıslaklık günlerce kurumamakla birlikte, o süreç içerisinde ıslak zemin bakterileri, tozu daha fazla üzerine çeker. Koltuklarınızı profesyonel bir destek alarak yıkatmanız, hem daha iyi bir temizlik sağlar hem de koltuklarınızı yıpranma olmadan uzun yıllar kullanabilirsiniz.

 

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Özellikle Koltuk & Yataklarda leke ve benzeri oluşan kazalarda ürün üstüne herhangi bir şey döküldüğünde asla silmemek gerekir.  

Veya herhangi bir kimyasal doğal bile olsa döküp silme çitileme yapmamalıyız. 

Sebep? 

Söz konusu bölgeye döktüğünüz ürünle çitileme yaparak sildikçe aslında kir ve leke dibe iniyor o oradan çıkmıyor ve o bölge ıslak nemli kalarak orada kalıtsallaşıyor. Buda birçok para ile alınan ürünlerin deforme olmasına sebep oluyor. Son dönemde Chester ve avangard diye tabir ettiğimiz koltuk takımlarında ve sentetik yüzeyli yataklarda bu silme çitilemeler kumaş yanığına kadar gidiyor müşterilerimiz leke çıkmadı kanısına bağlı kalıyor, oysa bizden önce yaptığınız işlemde o bölge kurtarılamaz haliniz almış. 

Sonuç:

Yapılması gereken biz profesyonel firmaları aramak. Bizler gelene kadar yapılması gereken dökülen ürünü emdirilmek sureti ile üstünden havlu kâğıt ile hafifçe almak. Ya da bizleri 7/24 armanız yeterli bizler sizlere telefonda mutlaka yapmanız gerekeni bildireceğiz. 

Örnek olarak bal dökülen bir halıya o an yeteri kadar tuz döküp üstüne havlu kâğıt koyup bekletmeniz en doğru yollardan sadece bir tanesidir. Bunun gibi onlarca çözüm telefon ucunda… ☺

Yorgan Yıkama

Yorgan yıkama konusunda dikkatli ve oldukça titiz davranmamız gerekir. Yorgan yıkama kalite ve deneyim gerektiren bir iştir. Yılların vermiş olduğu tecrübemizle ve deneyimli kadromuzla sizlere profesyonel hizmet vermekteyiz. Yorgan yıkama konusunda kesinlikle profesyonel destek almamız gerekmektedir.

Yorgan yıkama işlemi için evimizde kullanmış olduğumuz çamaşır yıkama makinelerinin, daha büyüğü olan özel yıkama makineleri kullanılmaktadır. Yorgan temizleme işlemi ilk olarak üzerinde çıkarılması zor lekeler var ise, leke çıkarma işlemi özel işlem uygulanır. Renk verme problemi varsa ayrıştırıcı kullanılır. Daha sonra makinelere konularak yıkama işlemi yapılır. Yıkanan yorganların kurutulma aşaması çok önemlidir. Yorganların kurutulması aldatıcı olabilir. Elyaf da olsa yünde olsa az bir nem ciddi problemler olacaktır. Bundan dolayı yorganlarımız tam anlamıyla kuruduktan sonra ambalajlanarak adresine teslim edilir.

Yorgan yıkama işleminde yün yorgan, pamuk yorgan, saten yorgan, vb yorgan çeşitleri yer almaktadır. Ayrı ayrı yıkama teknikleri kullanılarak yıkanmaktadır. Yorgan ve battaniyeler makinelerde tek tarafa doğru sıkılma işlemi yapıldığından, yorganda ve battaniyelerde bozulma ve kırışma gibi sorunlar olmamaktadır. Bunun yanı sıra dikkat edilen diğer konuda yorganlar tek tek yıkanmaktadır. Yani müşterimizin yorganı diğer müşterinin yorganıyla aynı anda yıkanmamaktadır. Bizim için insan sağlığı ön planda olmaktadır. 

Teknolojik makinelerimiz ve kimyasal madde içermeyen şampuanlarla hizmet vermekteyiz. Ev ve yurtlara, otellere, hastanelere vb. mekanlara da hizmet vermekteyiz.

Halı Yıkama

Ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarından biri hiç kuşkusuz halılardır. Birbirinden farklı çeşitleriyle evlerimizi daha renkli ve sıcak bir hale getirir. Ancak evlerimizi güzelleştiren halılarımızın 

Son dönemlerde halı tipleri kullanılan iplik ve cins itibariyle yelpaze oldukça genişlemektedir.

Bizlerde teknolojiye trendlere uyarak gerekli eğitimleri alarak müşterilerimizin maddi ve manevi anlamda değer verdikleri halılarınızı ilk günkü haline getirmek için elimizden geleni yapmaktayız. 

Profesyonel bir yardım almadan yanlış temizlik malzemeleriyle ya da gerekli hassasiyeti göstermeyen halı yıkamacılar tarafından yıkanan halılarda yıpranma, renk ve halı dokularının zayıflayarak ömrünün kısalması gibi sorunlarla karşılaşmak mümkün olduğu gibi bakteri ve mayalardan da tam olarak kurtulmuş olunmaz.

Bu sebeplerden dolayı halı yıkama işi profesyonellik gerektirmektedir. Bu noktada firmamız son teknoloji ürünü tam otomatik halı yıkama makineleri, özel halı yıkama şampuanları, hijyenik kurutma alanları ve tecrübeli personeliyle farkını ortaya koymaktadır. 

Hijyen ve insan sağlığının ön planda tutulduğu firmamızda gelişmekte olan teknolojiyi bütçenizi zorlamayacak fiyatlarla birleştirerek yıllardır bu sektörde hizmet veren deneyimli, işinin ustası olan kaliteli kadromuzla sizlere hizmet vermekteyiz.

İlaveten özel mütehassıslık alanımız olan yün el dokuma, İpekli Nepal, Bünyan Halı, Yağcı Bedir Halı, Milas Halı, Yörük Kilimleri, İran & Acem Halıları, Doğu ve Güneydoğu Halıları yıkama konusunda kalitemizden şüpheniz olmaması geçmiş deneyimlerimiz ortaya çıkaracaktır.

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Özellikle yeni jenerasyon bambu ipliği & parlak akrilik iplik oranı yüksek halılarda artık evlerimizdeki eskiden kulaktan kalma Arap sabunu ile bile leke çıkarmaya çalışsanız halınız kimyasal yanığa döner… Leke ve benzeri oluşan kazalarda ürün üstüne herhangi bir şey döküldüğünde asla silmemek gerekir. Veya herhangi bir kimyasal doğal bile olsa döküp silme çitileme yapmamalıyız.  

Alım gücü düşük tabanı plastik ve dijital baskı halılarda bile leke olduğu zaman kesinlikle evde müdahale edilmemesi lazım.

Sebep? 

Söz konusu bölgeye döktüğünüz ürünle çitileme yaparak sildikçe aslında kir ve leke dibe iniyor o oradan çıkmıyor ve o bölge ıslak nemli kalarak orada kalıtsallaşıyor. Buda birçok para ile alınan ürünlerin deforme olmasına sebep oluyor. 

Silme çitilemeler iplik yanığına kadar gidiyor müşterilerimiz leke çıkmadı kanısına bağlı kalıyor, oysa bizden önce yaptığınız işlemde o bölge kurtarılamaz haliniz almış. 

Sonuç:

Yapılması gereken biz profesyonel firmaları aramak. Bizler gelene kadar yapılması gereken dökülen ürünü emdirilmek sureti ile üstünden havlu kâğıt ile hafifçe almak. Ya da bizleri 7/24 armanız yeterli bizler sizlere telefonda mutlaka yapmanız gerekeni bildireceğiz. 

Örnek olarak bal dökülen bir halıya o an yeteri kadar tuz döküp üstüne havlu kâğıt koyup bekletmeniz en doğru yollardan sadece bir tanesidir 

Halı Sıkma

Halı yıkama fabrikalarının en çok üzerinde uğraştığı konu yıkanan halıların kurutulması ve müşteriye zamanında teslimatıdır. Bu çok önemli ve prestijdir. Boru ve rulo tip halı sıkma ve kurutma makinası, yıkanan halıları 1 ile 2 dakika gibi kısa bir sürede sıkıyor ve kurutmasını yapıyor.

Özellikle kış aylarında yıkanmış halıların kurutulması çok zaman aldığı gibi,halıda koku oluşmasını da sağlıyor. Bu durumda hem halının ömrü kısalmış oluyor,hem de hoş olmayan kokuyu halıdan arındırmak hiç te kolay olmuyor. Yıkanan halılardaki ayrı bir sorun da ıslak kalan halıların saçaklarında biriken suyun saçakları kirletmesidir.Halı Sıkma makinası tüm bu sorunları ortadan kaldırarak hem işinizi kolaylaştırır hemde zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Halı Kurutma

Sıkma işleminden sonra yüzde beş oranında nemli kalan halılar kurutma sehpalarına asılarak halı kurutma fırınına ve diğer kurutma alanlarına koyularak üzerine toz toprak gelmeden kurutma ve havalandırılması sağlanır.Yıkamanın önemi kadar halıların kurutulması da çok önemlidir. Kurutma alanlarımız özel kurutma alanı olarak düzenlenmiş olup bu sayede halılarınızın tekrar kirlenmesi önlenmiş olur.

Halı Paketleme

Özenle toz alma,yıkama,sıkma,kurutma işlemlerinden geçen halılarınız poşetlenmeden önce leke ve hataları incelenip kontrol edilerek hatalı olanlar yıkama bölümüne gönderilerek tekrar gerekli işlemler uygulanır.Evlerinize gelmeden halılarınız en ufak tereddüte yer bırakmaksızın hijyenik bir şekilde dezenfekte edilir. Kontrol sonrası hata ve lekesi olmayan halılarınıza özel halı parfümü sıkılarak poşetleme işlemi yapılır.

Halı & Stor Perde Tamir ve Overlok Hizmeti

Halı yıkama için gelen halınız, halı yıkama işlemi bittikten sonra overlok yapılacak halılar overlok bölümüne alınır. Halı overloğu halının mevcut renklerine uyum sağlayacak şekilde bez fitilli, çift kat iplikten yapılır. Saçaklı halınızdan memnun değilseniz saçakları kesilip yerine overlok yapılır. Bu işlemlerin hepsi halı yıkama ve kurutma işlemi bittikten sonra yapılmaktadır.

Atmaya kıyamadığınız halı, kilim veya yolluklarınızın saçakların kesilmesi gerektiğinde Birlik Halı Yıkama Fabrikası olarak yanınızdayız. Yan dikişleri sökülmüş eski veya yeni halılarınız, profesyonel yöntemlerle kullanışlı hale getirilir. Halı, kilim ve yolluklarınızda uyguladığımız yöntemlerle, sonradan sökülmenin önüne geçiyoruz. Sokaktan geçen gezici overlokçulara halılarınızı teslim edip riske girmeyiniz! İlaveten Her türkü  antika değerli halı dahil  tamir saçak yapımı kenar overlok yıpranmması tamiri, güve yenmesi sonucu eski haline getirme, yeni jenerasyon jet overlok kesimlerde yeni overlok tamiri, stor perdeler oluşan revizyon ve tamir işlemleriniz itina ile uygun fiyat ile hizmetinizde…

Halı Overlok tamir merkezi olarak; teknik konuda yenilikleri takip eden bir yapıyla size en iyi hizmeti sunabilmek için, yıllardır profesyonel kadro anlayışımızı sürdürmekteyiz.